Ājurvēda

„Ājurvēda” ir 5000 gadus veca indiešu medicīnas zinātne par dzīvi, kas balstās uz piecu elementu – gaisa, uguns, ūdens, zemes un ētera – izpratni. Mēs piedāvājam holistikas dabas terapiju, autentisko Ājurvēdas mākslu, kā arī relaksējošas un atjaunojošas procedūras un terapijas, lai izveidotu līdzsvaru starp ķermeni un prātu.

„Baltic Beach Hotel & SPA” piedāvā unikālu Ājurvēdas pakalpojumu klāstu, ko sniedz kvalificēts Ājūrvēdas ārsts Dr. Paul Dinil un terapeiti ar medicīnisko izglītību. Ājurvēdas ārsta konsultācija, par dzīvesveida izpratni un līdzsvaru, balstās uz indiešu senās zinātnes un filozofijas gudrību. Mūsu ājurvēdas zinātnes speciālisti ir Dr. Somits Kumars un Dr. Pauls Dinils no Indijas.

Dr. Somits Kumars ir Ājurvēdas ārsts ar 10 gadu pieredzi Panchakarmas tehnikā, kas ārstē reimatismu, ādas slimības, gremošanas un neiroloģiskos traucējumus. Viņš ir ieguvis maģistra grādu Ājurvēdas farmakaloģijā un specializējas klīniskajā reimatoloģijā. Šobrīt Dr. Kumars turpina doktora grādu pētījumus par diabēta preparātu standartizāciju Latvijas Universitātē. Dr. Kumars ir vadošais pētnieks AVPRF un CEO AVP Baltics.

Dr. Paulam Dinilam ir plaša medicīniskā un Ājurvēdas ārstniecības pieredze. Viņš specializējas muskuļu un skeleta neiroloģisko slimību ārstēšanā, pediatrijā, ādas un alerģiju, kā arī garīgo slimību ārstniecībā. Viņš ir speciālists AVP Baltics klīnikā Rīgā un ir galvenais ārsts Arya Vaidya Chikitsalayalam slimnīcā un pētniecības institūtā, kas ir viens no labākajiem Indijā. Viņš ir ieguvis bakalaura grādu Ājurvēdas medicīnā un ķirurģijā Rajiv Gandhi Medicīnas Zinātņu Universitātē – Bengalūru, Dienvidindijā.

Ājurvēdas terapijas palīdz novērst nogurumu, sāpes un krampjus, dažādas ķermeņa un garīgās slimības, paātrināt metabolisko procesu un samazināt ķermeņa svaru, kā arī palīdz sasniegt ķermeņa un prāta līdzsvarotību. Mūsu ārsti ir guvuši pieredzi visās Ājurvēdas specialitatēs, kuras viņi piedāvā arī Baltic Beach SPA apmeklētājiem. 

AJŪRVĒDAS TERAPIJAS*

 •  Abhyangam 60 minūtes     Cena:        79 EUR

Ārstnieciskas eļļas aplikācija uz galvas un ķermeņa uzlabo ķermeņa tonusu, miegu, veicina matu augšanu un stiprību, kā arī palielina ķermeņa izturību, uzlabo asinsriti un ādas stāvokli.

 • Dinacharya 90 minūtes     Cena:        108 EUR

Tā ir unikāla dzīvesveida terapija, kas aizkavē novecošanos. Šī programma ietver attīrošu terapiju pieciem maņu orgāniem — Anjana (acīm), Nasya (degunam), Karnapoorana (ausīm), Dantadhavanam un Kavalam (mutei) un Abhyangam (ādai). Šī procedūra jums dāvās unikālu svaiguma un pilnīgas tīrības sajūtu, un jaunu enerģiju atlikušajam dienas laikam. Katru dienu veltot uzmanību saviem maņas orgāniem iespējams panākt ķermeņa un prāta vispārējās veselības uzlabošanos.

 • Udvarthanam 60 minūtes Cena:        79 EUR

Tā ir īpaša terapija muskuļu tonusa uzlabošanai, tā samazina taukus un novērš ūdens uzkrāšanos ķermenī. Šīs terapijas kurss var samazināt ķermeņa svaru. Šī metode sastāv no īpaši izvēlētas ārstnieciskas eļļas saudzīgas uzklāšanas, kam seko augu pastas ierīvēšana jūsu ķermeņa enerģijas plūsmai pretējā virzienā.

 • Padha Abhyangam 30 minūtes Cena:        39 EUR

Tradicionālā Ajūrvēdiskā masāža zem ceļģala locītavām palīdz atbrīvoties no noguruma, kas uzkrājies smagumu nešanas rezultātā, uzlabo asinsriti kājās, un palīdz mazināt varikozu vēnu un ilgstošas stāvēšanas radītu smaguma sajūtu kājās. Eļļas uzklāšana uz pēdām veicina miegu.

 • Siro Abhyangam 30 minūtes     Cena:        39 EUR

Kerala — tradicionāla saudzīga galvas masāža pēc ārstnieciskās eļļas uzklāšanas.

Palīdz remdēt galvassāpes, uzlabo maņu orgānu pareizu darbību un veicina labu miegu.

 • Muguras masāža 30 minūtes     Cena:        39 EUR

Ārstnieciska masāža ar rūpīgi izvēlētām eļļām palīdz mazināt stresu un atbrīvot savilktos muguras muskuļus.

 • Mukha lepam 30 minūtes     Cena:        39 EUR

Skaistuma saglabāšanas noslēpums Ajūrvēdiskajā medicīnā slēpjas rūpīgi izraudzītu augu pastu uzklāšanā uz sejas, šīs sejas maskas palīdz uzlabot visus ādas tipus.

 • Abhyanga + Svedana 90 minūtes        Cena:      108 EUR

Ārstnieciskas eļļas aplikācija uz galvas un ķermeņa uzlabo ķermeņa tonusu, miegu, veicina matu augšanu un stiprību. Pēc šīs procedūras seko tvaika pirts. Tā palielina ķermeņa izturību, uzlabo asinsriti un ādas stāvokli.

 • Sirodhara 90 minūtes     Cena:        108 EUR

Terapija sākas ar ārstniecisko eļļu, kas pastāvīgi tiek lieta uz pieres, pēc tam tiek veikta visa ķermeņa masāža ar eļļu. Tā ir paredzēta nervu sistēmas nomierināšanai, un atjaunot visu bioloģisko pamatelementu — došu līdzsvara cilvēka organismā. Ļoti efektīva hronisku galvassāpju un migrēnas ārstēšanai.

 • Navarakizhi 90 minūtes     Cena:        108 EUR

Tā ir īpaša Ajūrvēdiska procedūra, kurā ķermenis pēc rūpīgi izvēlētu ārstniecisko eļļu uzklāšanas tiek berzēts ar maisiņiem, kas piepildīti ar piena un augu maisījumā vārītiem Navara šķirnes rīsiem. Šī procedūra palielina muskuļu spēku, izvada toksīnus un atjauno ķermeni. Šo terapiju senos laikos lietoja karotāji, kuri vēlējās nodzīvot ilgu mūžu.

 • Abhyangam un lokāla Pizhichil 90 minūtes     Cena:      108

Uz ķermeņa rajona pastāvīgi tiek lieta silta ārstnieciskā eļļa, vienlaicīgi veicot šī ķermeņa rajona masāžu. Šī masāža ir ļoti efektīva visu skeleta un muskuļu sistēmas slimību, kā arī osteoartrīta un neiropātijas ārstēšanai. Izmēģiniet šo dziļi relaksējošo procedūru,l ai pārliecinātos par tās ilgstošo iedarbību.

 • Abhyangam un Pichu 90 minūtes        Cena:      108 EUR

Pichu ir intensīvāks “moordhnitailam” jeb ārstnieciskas eļļas uzklāšanas uz galvas terapijas veids, ko izmanto galvassāpju vai ietekmēto galvas daļu (stīvums, sāpes, saspringums utt.) mazināšanai.Ar ārstniecisko eļļu piesūcina vates tamponu, pietiekami lielu, lai nosegtu visu apstrādājamo rajonu, un uzliek uz apstrādājamā rajona, tur 30 minūtes. Pēc tam attiecīgo rajonu noslauka sausu vai pacients ieiet siltā dušā, ja uzskata par nepieciešamu.

Pichu kurss ilgst 3-5 dienas.

 • Tarpana + Mukhaabhyangam 30 minūtes     Cena:      39 EUR 

Tarpana ir lokāla terapeitiska procedūra acīm, tā ir ļoti efektīva acu slimību profilaksei. Acu ārstēšanai tiek izmantotas vanniņas ar attīrītu kausētu sviestu (ghee). Tharpanam uzlabo redzi, pastiprina redzes nervu, un novērš dažādas acu slimības.

 • Kati Vasti + Abhyangam 90 minūtes        Cena: -108

Kati Vasti ir terapija dažādu muguras lejasdaļas problēmu ārstēšanai, sākot ar vienkāršu sastiepumu vai spazmām līdz mugurkaula vai mugurkaula diska deģenerācijai.  Ajūrvēdiskajā medicīnā lietotās eļļas tiek turētas uz muguras apakšējās daļas krustu rajonā no rīsu un augu mīklas izveidotā gredzenā.

 • Kizhi (Abhyangam + Podikizhi) 90 minūtes     -108

Lielisks līdzeklis parastām kaulu, muskuļu un muguras sāpēm un spazmām. Ieteicams tiem, kuri ilgstoši sēd un ceļo, jo šī procedūra var mazināt muskuļu un mugurkaula saspringumu. Pēc muguras masāžas ar eļļu uz ķermeņa uzliek drāniņā iesietu augu pulveri, kas uzsildīta pannā.

 • Tarpana un Mukhaabhyangam 30 minūtes     Cena:      39 EUR

Lielisks līdzeklis deguna eju un blakus dobumu tīrīšanai, katrā nāsī iepilinot dažus pilienu siltas eļļas. Tas attīra arī galvas rajonu. Pēc visa ķermeņa masāžas deguna blakusdobumu rajonā uzliktas siltas kompreses un degunā iepilināti deguna pilieni. Šai procedūrai ir ilglaicīga iedarbība, tā veicina matu augšanu, novērš nosirmošanu, darbojas kā neiroloģisko saslimšanu profilakse un iztīra deguna blakusdobumus.

Lūdzu, rezervējiet Ājurvēdas terapijas pa tālruni: +371 6 777 1443
Cenas var mainīties atkarībā no sezonas